Reali arrin marrëveshje për të transferuar yllin e Bayer Leverkusenit

Gjiganti spanjoll, Real Madrid ka arritur një marrëveshje për të nënshkruar me tinejxherin e Bayer Leverkusen, Iker Bravo, raporton “AS”.
Talenti 17-vjeçar pritet të përfundojë fillimisht një marrëveshje në formë huazimi në “Santiago Bernabeu”, me Realin që e ka opsionin për ta bërë transferimin të përhershëm verën e ardhshme.
Kampioni evropian e ka mposhtur konkurrencën nga Barcelona dhe Atletico Madridi për Bravon, i cili bëri debutimin e tij për të ekipin e parë të Leverkusen sezonin e kaluar.

Back to top button