Reçica kritikoi koalicionin VV-LDK

Reçica: Nuk mund të jetë Qeveri e shpresës një koalicion i cili ka fituar vota përmes premtimeve të rreme

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica, ka kritikuar koalicionin në mes Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan rtv21.tv

Reçica ka thënë se nuk mund të jetë Qeveri e shpresës një koalicion i cili ka fituar vota siç tha si përmes premtimeve të rreme zgjedhore.

“Ky bashkim i koalicionit qeverisës do të nxjerr një Qeveri të krijimit dhe të thellimit të pakënaqësive qytetare”, ka thënë Reçica./21Media

Back to top button