Pas barazimit pa gola ndaj Uellsit, Kombëtarja e Shqipërisë do të ballafaqohet nesër me Republikën e Çekisë në miqësoren e radhës me fillim nga ora 20:15 në “Generali Ceska pojistovna Arena” në Pragë.

Trajneri Edi Reja e ka vlerësuar rivalin e nesërm si shumë të vështirë duke thënë se kanë lojtarë shumë të shpejtë dhe janë të rrezikshëm në kundërsulme.

Ai më tutje theksoi se Kombëtarja e Shqipërisë ka krijuar një mbrojtje mjaftë stabile, por faza ku duhet patjetër të përmirësohen është ajo e sulmit.

Në fund Reja zbuloi se nesër do të bëjë disa ndryshime në formacionin startues por duke përzgjedhur lojtarët që janë në formën më të mirë.