Rikthehet Britney Spears, do të publikojë këngë me Elton John

Është konfirmuar Britney Spears do të rikthehet në skenën muzikore me një bashkëpunim me Sir Elton John.
Pak detaje dihen për këngën e re – të quajtur “Hold Me Closer.”
Kishte spekulime se dyshja po punonin për një version të ri të hitit të Sir Elton, Tiny Dancer.
Është muzika e parë e re nga Spears që kur ajo u lirua nga një mbikqyrje 13-vjeçae, gjatë të cilës aspekte të financave dhe jetës së saj personale kontrolloheshin nga babai dhe të tjerët.
Më shumë informacione priten në javën e ardhshme, ka thënë një zëdhënës për agjencinë e lajmeve PA.
Thashethemet për bashkëpunimin u raportuan nga mediat amerikane muajin e kaluar, megjithëse nuk kishte asnjë konfirmim zyrtar deri më tani.
Njoftimi vjen pasi beteja ligjore mes këngëtares dhe babait të saj Jamie Spears vazhdon.
Konservatori i Spears u krijua në 2008 pas yllit të popit amerikan, i njohur për hite si” Oops I Did It Again!” dhe “Toxic”, u përballën me një krizë të shëndetit mendor publik.
Marrëveshja ligjore, nga e cila ajo u lirua në nëntor, kishte fuqi mbi financat dhe vendimet për karrierën e këngëtares, si dhe vendimet personale.
Këngëtarja së fundmi u martua me Sam Asghari në një ceremoni private në Kaliforni në qershor./21Media

Back to top button