Roma proteston kundër agresionit rus në Ukrainë

Roma proteston kundër agresionit rus në Ukrainë

Qindra njerëz u mblodhën në kryeqytetin italian, Romë të shtunën për të protestuar kundër pushtimit rus të Ukrainës.

Lufta filloi më 24 shkurt, kur Vladimir Putin urdhëroi dhjetëra mijëra trupa të grumbulluara në kufirin me Ukrainën të lëviznin në vend.

Përpjekjet për negociatat e paqes deri më tani kanë dështuar – dhe nuk ka shenja se ato do të rifillojnë së shpejti./21Media 

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button