Roth, me mesazh nga Shkupi

“Shpresoj te krijohen parakushtet per ndryshimet kushtetuese”

Deputeti i Bundestagut gjerman, njëherë edhe kryetar i Komisionit për Politikë të Jashtme, Michael Roth pas takimit me presidentin Pendarovski tha se vendi duhet të vazhdojë angazhimin për negociatat për anëtarësim në BE. Roth tha se liderët politikë duhet të angazhohen që të bëhen ndryshimet kushtetuese, me çka bullgarët, bashkë me malazezët dhe kroatët do të futen në Kushtetutën e Maqedonisë së Veriut.(Raport i TV21 ne Shkup)/21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button