Rrëmbeu kurorën e “Miss Shqipëria 2023”, kjo është bukuroshja shqiptare

“Miss Shqipëria 2023” ishte edicioni i 25 i këtij kompeticioni bukurie që u zhvillua natën e mbrëmshme në sheshin “Italia” në kryeqytet.

Kurorën e “Miss Shqipëria 2023” ishte bukuroshja Sonia Sallaku ajo që e rrëmbeu. Gjithashtu çmime të tjera u ndanë edhe për bukuroshet e tjera të e pasarelës.

Erinda Kaca ishte vajza që u kurorëzua me çmimin “Miss Press”, çmimi i “Miss kinemasë” u rrëmbye nga bukurosja Kejsi Pëllumbi dhe Besarta Berisha mori çmimin “Miss turizmi”.

Back to top button