Rritet çmimi i benzinës

Të shtunën është rritur për një cent çmimi i benzinës, një litër benzinë kushton 1,41 euro, derisa një ditë më parë ishte 1,40 euro.
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimin maksimal të lejuar për derivatet e naftës për të shtunën.
Çmimi i naftës mbetet e i njëjtë me ditën e premtë, 1. 79 euro.
Kurse, çmimi maksimal i gazit është 0,75 euro, njësoj si një ditë më parë.
Që nga fillimi i muajit tetor çmimi i derivateve është rritur për gati 20 centë.
Shtrenjtimi i derivateve ka marrë hov që nga fillimi i tetorit. Më 30 shtator, një litër./21Media

Back to top button