Njëri ndër ish-komandantët e UÇK-së, Sabit Geci është dërguar me urgjencë drejt Turqisë pas infektimit me COVID .

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sabit Geci ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe gjendja e tij shëndetësore nuk paraqitet aspak e mirë.

Lajmin e ka konfirmuar sot djali i tij, Kushtrimi, me anë të një shkrimi në Facebook.

Geci pas përkeqësimit të gjendjes është dërguar për mjekim më të specializuar në Turqi.

“Te dashur miqe e dashamire iu njoftoj qe prindi im Sabit Geci ka rezultuar me Covid 19. Si per fillim gjendja e tij ka qene stabile dhe ka filluar te trajtohet me oksigjen dhe terapi ne shtepi, pas disa diteve i’u eshte keqesuar situata dhe e derguam ne Infektive .Gjendja e prindit vetem u keqesua edhe me shume ,u detyruam qe me urgjence ta dergojme ne Turqi.Tani na ka mbetur vetem te i lutemi zotit qe gjendja e tij te permisohet dhe ta kemi afer sepse une si femije i tij e kam mungesn e tij sepse nuk e patem thuajse kurre afer . E di dhe e njoh forcen dhe karakterin e tij shume te forte qe do te ia dal edhe kesaj radhe. Mesazhi im eshte qe te keni kujdes sepse ky virus me te vertete ish i tmerrshem. Babush si nuk u derzove asnjehere te lutem lufto edhe kesaj radhe sepse te presin nipat dhe mbesat dhe e gjithe familja qe te duam pafund.”, ka shkruar djali i Sabit Gecit.