6 të vdekur dhe 159 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

 

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga 1733 teste të realizuara, 159 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, informoi Ministria e Shëndetësisë, ndërsa kanë vdekur gjashtë persona.

Shkup-32, Kumanovë-25, Dibër-1, Sshtip-8, Prilep-7, Tetovë-9, Strugë-15, Veles-2, Manastir-1, Ohër-4, Kavadarc-5, Gostivar-22, Gjevgjeli-5, Strumicë-1, Radovish-1, Koçan-2, Ppehçevë-1, Berovë-9, Vinicë-2, Dellçevë-4 dhe Kërçovë-3.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 75 pacientë të shëruar.

Shkup-27, Kumanovë-1, Dibër-3, Shtip-8, Prilep-1, Tetovë-1, Veles-2, Manastir-4, Gostivar-9, Krushevë-1, Koçan-1, Makedosnki Brod-1, Vinicë-1, Kërçovë-13 dhe Negotinë-2

Betejën me virusin korona e kanë humbur 6 pacientë, katër pacientë nga Shkupi, një nga Gostivari dhe një nga Shtipi, raporton TV21./21Media

Back to top button