Seanca e Kuvendit: Përplasen Zemaj e Ismaili

Votohet rezoluta për të drejtat e pensionistëve kontributdhënëskurse nuk votohen rezolutat për pandeminë në mungesë të kuorumit në Kuvend reskë projekteve të Thaçit

Kuvendi i Kosovës nuk arriti të votoj rezolutat për pandeminë për shkak të mungesës së kuorimit. Kaloj vetëm rezoluta për të drejtat e pensionistëve kontributdhënës. Derisa gjatë pyetjeve parlamentare u përplasen ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj dhe ish ministri Uran Ismaili, për shkak të pezullimit të udhëzimit administrativ për unifikim të çmimit të barnave./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button