Sërish takohen Kurti e Mustafa

Takimi do të mbahet në ndërtesën e Kuvendit

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti sërish po zhvillojnë një takim. Liderët e dy partive janë në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës, ku edhe do të mbahet takimi.

Dy deputetët e Bundestagut gjerman dhe anëtarë të Komisionit për Punë të Jashtme në Bundestag qëndruan dje në Kosovë, njëzëri u shprehën optimistë dhe realistë për formimin e Qeverisë në Kosovë ndërmjet Lëvizjes Vetëvendose dhe Lidhjes Demokratike./21Media

Back to top button