Sevilla humbi luftën për titull

 

Athletic Bilbao sonte fitoi me rezultat 1:0 ndaj Sevilles në raundin 35 të La Ligës spanjolle dhe kështu u largua nga lufta për titull.

Sevilla pati nevojë për fitore për të mbajtur epërsinë pas kryesimit të Atleticos dhe nënkampionëve të saj të parë Realit dhe Barcelonës.

Sevilla tani është gjashtë pikë prapa vendit të parë vetëm katër raunde para fundit të kampionatit, por skuadra është e qetë në vendin e katërt me avantazh prej 17 pikësh ndaj Real Sociedadit në vendin e pestë. Bilbao është i nënti me 45 pikë.

Back to top button