Shatri: Qeveria po manipulon me shifra…

Rritje apo ngecje ekonomike?!

Ish-ministri i Financave Haki Shatri tha qeveria po manipulon me numra dhe përqindje kur po flet për rritje ekonomike në vend. Në emisionin 21 drejtpërdrejt ish-ministri Shatri tha se rritja e trumbetuar e GDP-së nga ana e qeverisë në vitin 2021 për 10.7 nuk është reale. Shkëpusim një pjesë të kësaj deklarate!/21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button