SHBA pretendon se Rusia po grumbullon furnizime gjaku

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin pretendon se Rusia po i afron trupat më pranë kufirit të Ukrainës dhe po grumbullon furnizime gjaku.
Duke folur në Bruksel, Austin thotë se SHBA po e sheh gjithashtu Rusinë “të fluturojë në më shumë avionë luftarakë dhe mbështetës” dhe po mpreh “gatishmërinë e tyre në Detin e Zi”, transmeton rtv21.tv.
“Unë kam qenë vetë një ushtar jo shumë kohë më parë. E di nga dora e parë që nuk i bën këto lloj gjërash pa arsye,” thotë Austin, një gjeneral i ushtrisë në pension.
“Dhe sigurisht që nuk i bëni ato nëse jeni duke u përgatitur për të bërë paketimin dhe për të shkuar në shtëpi”./21Media

Back to top button