Shënohet edhe goli i dytë në “El Clasico”

1 min read

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, e vlefshme për gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës.

Dy gola të shënuara brenda 45 minutave të para me Barcelonën që barazoi shifrat me golin e Luk De Jong në minutën e 42’.

Reali paraprakisht kishte kaluar në epërsi në minutën e 25me golin e Vinicius Jr.