“Sherbeti i kuq” seriali i ri në RTV21, rrëmben zemrat e të gjithëve

Në ekranin e RTV21 së shpejti fillon transmetimi i serialit më të ri turk, “Sherbeti i kuq”.
Historia e këtij seriali do ju bëjë për vete që në epizodat e parë. Tema e serialit “Sherbeti i kuq” do përbëhet nga një familje moderne, një familje tradicionale fetare, një dashuri e të dy të rinjëve, dy botë të ndryshme dallimet konfliktet, e shumë momente të ndryshme.
Xhirimet e këtij seriali kanë filluar në muajin nëntor të vitit të kaluar dhe janë vazhduar ende në Stamboll.
Në rolet kryesore janë, Barış Kılıç, Evrim Alasya, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Müjde Uzman, Doğukan Güngör dhe Settar Tanrıöğen.
Producent i serialit është, Faruk Turgut, kurse regjisor Hakan Ketçe Kırvavaç./21Media

Back to top button