Shkrepi me armë zjarri në aheng familjar, i konfiskohet arma

1 min read

 

I është konfiskuar arma të dyshuarit me inicialet S.M nga Krusha e Vogël, pasi i njëjti kishte shkrepur me armë zjarri në një aheng familjar.

Policia e Kosovës, me të marrë informacion menjëherë ka arritur në vendin e ngjarjes, ku 59 vjeçarit ia kanë konfiskuar një pistoletë, një karikator, një fishekë dhe një gëzhojë.

Rasti po trajtohet në procedurë të rregullt.

Tutje, Policia e Kosovës ka bërë apel që në raste të festave apo ahengjeve familjare të mos përdoren armë zjarri./21Media