Shorti i FA Cup, derbi mes Tottenhamit dhe kampionit

Është hedhur mbrëmë shorti i FA Cup, i cili ka prodhuar përballje tejet interesante.

Ndër këto përballje do të jetë edhe derbi mes Tottenhamit dhe kampionit aktual të kësaj gare, Manchester Cityt.

Ndërkaq, Liverpooli do të përballet me fituesin e ndeshjes mes Norwich Cityt dhe Bristol Rovers.

Manchester United pas fitores mbrëmë 2:0 kundër Wigan Athletic, në raundin e katërt do të përballet me fituesin e ndeshjes mes Newport County dhe Eastleigh.

Back to top button