Shpallet gjendje emergjente, shkak insektet

Pamje tronditëse

Karkalecat po bëjnë kërdi në Pakistan dhe kjo po vlerësohet si dukuri “e paparë dhe alarmante”, ndërsa video tronditëse tregon miliona insekte që po përshkojnë Arabinë Saudite.

Qeveria e Pakistanit shpalli gjendje emergjente kombëtare gjatë fundjavës pasi karkalecat kanë mbërritur në Pakistanin Lindor, trasnmeton 21Media.

Është paralajmëruar që murtaja e karkalecave në vendet e Afrikës Lindore, përfshirë Etiopinë, Keninë dhe Somalinë mund të shkaktojë një krizë humanitare./21Media

Back to top button