Shqipëri: Nga 1 Nëntori nis vaksina HPV

Ministrja e shëndetësisë e Shqipërisë, Ogerta Manastirliu tha se nga 1 Nëntori do të kryhet vaksina HPV për vajzat mbi moshën 11 vjeç kundër tumorit të qafës së mitrës dhe se kjo vaksinë do të jetë falas.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button