Shqiptari i dehur vrau ish-gruan në Gjermani

Një ngjarje tragjike ka ndodhur dje në Gjermani. Një shqiptar në Baden Wurttenberg dyshohet ta ketë vrarë ish-gruan e tij.

47-vjeçari kishte shkuar në vendin e punës ku punonte viktima dhe në gjendje të dehur e kishte qëlluar 44-vjeçaren.

Shqiptari u arrestua dhe u dërgua në paraburgim.

Sipas tyre, dyshohet se ngjarja ishte parë nga ana e dëshmitarëve, por se ishin larguar nga vendi i ngjarjes para se të mbërrinte policia.

Policia i fton të gjithë ata që kanë informacione lidhur me ngjarjen që të japin ndihmën e tyre lidhur me rastin.

Mediat gjermane raportojnë se motivet e ngjarjes tragjike nuk dihen ende./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button