Shtëpia e Bardhë ka diskutime të hershme rreth udhëtimit të presidentit Biden në Evropë

Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë po diskutojnë herët në lidhje me udhëtimin e presidentit amerikan Joe Biden në Evropë së shpejti në mes të pushtimit të vazhdueshëm rus të Ukrainës.

Udhëtimi do të vijë pas vizitave të disa ndihmësve të lartë, duke përfshirë zëvendëspresidenten e SHBA Kamala Harris dhe Sekretarin e Shtetit të SHBA, Antony Blinken.

Megjithatë ende nuk është finalizuar se kur do të fillojë udhëtimi./21Media

Back to top button