Shteti Islamik ndërron kryeqytetin

Nga Rake në Deir ez Zor

I ashtuquajturi Shteti Islamik ka zhvendosur kryeqytetin e tij nga Rake, në Deir ez Zor, bëjnë të ditur zyrtarë amerikanë.

Siç raporton Foks, ushtarët amerikanë kanë vërejtur qindra punonjës të administratës, gjatë dy muajve të kaluar, duke e lënë zyrat e tyre dhe kanë shkuar në qytetin Al Majadin, që gjendet në jug të Deir ez Zora, mbi lumin Eufrat./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button