Si kaloi vizita e Kryeministrit Kurti në KEK?

Kurti: Jemi të interesuar për furnizim të qëndrueshëm dhe çmime të përballueshme
Pas problemeve të shkaktuara në termocentralet e Kosovës, të cilat çuan në ndërprejeje të gjata të rrymës dhe për paspojë edhe çrregullim të furnizimit me ngrohje në Prishtinë, Kryeministri Albin Kurti bashkë me ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, vizituan Koorporatën Energjetike të Kosovës. Kurti me këtë rast tha se janë të interesuar për furnizim të qëndrueshëm dhe çmime të përballueshme./21Media

Back to top button