Si Messi edhe Neymar e festoj golin e fundit të Barçës?

Barcelona mposhti mbrëmë Real Madridin në Bernabeu

Më shumë se spektakël, më shumë se një ndeshje futbolli, mbi të gjitha respekt dhe dashuri për futbollin u panë mbrëmë në trillerin e zhvilluar në Santiago Bernabeu ku kataluasit treguan se gara për titull nuk ka përfunduar duke mposhtur të përzgjedhurit e Zidanit në minutën e fundit të lojës shtesë, shkruan rtv21.tv

Edhe pse mungoi në këtë El Clasico, braziliani Neymar ka festuar këtë fitore nga zhveshtoret e Realit duke provokuar në një mënyrë pasi që festimi i tij ishte i ngjajshëm më atë të Messit i cili shënoi golin vendimtar për Barçën dhe festoi me fanellë në duar.

Neymar mungoi në El Clasico pasi që ishte i suspenduar me 3 ndeshje mos lojë për shkak të kartoni të kuq që e mori në ndeshjen ndaj Malagas./21Media

 

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button