Sinani dhe Meda publikojnë këngën “Malli i gurbetqarit”

1 min read

Festat e fundvitit po afrohen dhe këngëtarët e njohur po sjellin vazhdimisht projekte të reja muzikore.

Veç këngëve solo këngëtarët e skenës shqiptare po sjellin edhe bashkëpunime. Për këto festa emrat e njohur, Meda dhe Sinna Hoxha publikuan projketin me titull “Malli i gurbetqarit” që ka një tekst emocionues.

“Vend ma të mire s’ka se Kosova janë të  mira trojet tona”,  është një pjesë e tekstit të kësaj kënge./21Media