Sejdiu ka akuzuar PDK-në

Sejdiu ka akuzuar PDK-në

Korab Sejdiu nga AKR, në “Click” të RTV21 ka thënë se duke analizuar gjendjen në vend se çka ka ndodhur është e qartë se element i përbashkët i dështimeve është PDK-ja, shkruan rtv21.tv

Sejdiu po ashtu ka folur edhe për koalicionin më LDK-në duke thënë se ata kanë shikuar më larg se vetvetja dhe se ideja ka qenë që ta qesin PDK-në në opozitë.

Në fund, Sejdiu tha se, struktura dhe elektorati i tyre e kanë shtyer që të bëjnë koalicion më LDK-në./21Media