Selmanaj ka thënë se duhet të bëhen ndryshime kushtetuese për formimin e ushtrisë

Selmanaj ka thënë se duhet të bëhen ndryshime kushtetuese për formimin e ushtrisë

Analisti politik, Driton Selmanaj në “Click” të RTV21 ka thënë se nuk ka asnjë shansë teorike ose logjike dhe as praktike e as juridike që të mendohet transformimi i FSK-së në ushtri pa ndryshime kushtetuese, shkruan rtv21.tv

Kjo sipas Selmanaj sepse me 31 vota që është menduar të ndryshohet ligji për FSK-në dhe të avancohen kapacitetet e saj me ligj nuk është në rregulll sepse këtu flitet për sigurinë e shtetit dhe siguria konsiderohet shtylla e sovranitetit të një shtetit./21Media