Skender Zhitia është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale.

Lajmin e ka bërë të ditur, kryetari i OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati.

Sapo mora lajmin që i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Skender Zhitia, një ish luftëtar i zoti i UÇK-së, Skenderi si gjithë luftëtarët e Ushtrisë Çlitimtare të Kosovës do të dalë i pafajshëm dhe faqëbardh“, ka shkruar Gucati./21Media