Skoci-Ukrainë, play-offi i Kupës së Botës do të zhvillohet në qershor

Ndeshja e play-off-it e Kupës së Botës ndërmjet Ukrainës dhe Skocisë ishte shtyrë shkaku i luftës. Por, sapo është bërë e ditur se skuadrat do të takohen më 1 qershor në Hampden Park në Glasgow.

Ndeshja ishte planifikuar fillimisht për 24 mars, shkruan BBC, përcjell rtv21.tv

Fituesi do të luajë në finale me Uellsin për një vend në Kupën e Botës në Katar./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button