Skocia përballë Ukrainës, kush është favorit i kësaj ndeshje?

Skocia dhe Ukraina do të luajnë ndeshjen e radhës në kuadër të Ligës së Kombeve të Ligës B të Grupit 1 në Hampden Park në Glasgoë të mërkurën, më 21 shtator në orën 20:45.
Skocia e Steve Clarke fitoi ndeshjet në Ligën e Kombeve kundër Armenisë në qershor, por ra pre e Irlandës, pasi ata qëndrojnë një pikë larg Ukrainës.
Pasi mposhtën Skocinë, djemtë e Oleksandr Petrakov humbën nga Uellsi në finalen e playoff-it të Kupës së Botës dhe vazhdojnë e luftojnë me vërshtirësitë e luftës në shtëpi.
Kapiteni Andy Robertson është i lënduar, Kieran Tierney kthehet dhe fillon në të majtë.
Ryan Fraser rikthehet pas lëndimit të fundit, po ashtu rikthehen edhe Ryan Jack e Kenny McLean.
Një lëndim e mban jashtë fushës edhe Oleksandr Zinchenko, ndërkaq ekipit i bashkohet Mykola Shaparenko.
Mykhaylo Mudryk e Andriy Yarmolenko nisin në mesfushë./21Media

Back to top button