Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe shi.

Sipas tyre, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius.

Indeksi UV do të shënoj vlera mesatare, ndërsa do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit e lehtë deri mesatare.