Sot mot me diell

Në vendin tonë parashihet të mbajë mot me diell dhe relativisht i ngrohtë.
Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.
Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare./21Media 

Back to top button