Shqipëria do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm gjatë gjithë ditës.

Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 12º në 25ºC, në zonat e ulëta nga 20ºC në 33ºC dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 34ºC.

“Era do të fryjë në drejtim Verior-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë”, njofton Meteoalb.