Policia shqiptoi mbi 1 mijë e 700 tiketa trafiku për 24 orë

 

 

 

Gjatë 24 orëve në Kosovë janë regjistruar 14 aksidente trafiku me të lënduar dhe 18 të tjera e dëme materiale.

Policia e Kosovës brenda një dite ka shqiptuar 1 mijë e 712 tiketa trafiku, për shkelësit e rregullave të komunikacionit.

Nga Policia kanë treguar se në këtë 24 orësh janë arrestuar 15 persona, ndërsa 8 janë dërguar në mbajtje dhe 3 në vuajte të dënimit./21Media

Back to top button