Takimi i partnerëve të koalicionit qeverisës i paralajmëruar për sot nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk do të mbahet sot. Këtë për RTV21 e ka konfrimuar këshilltari media i kryeministrit, Xhavit Beqiri.

Kurse nga AAKe kanë njoftuanrse takimi pritet të mbahet të hënën.

Ky subjekt politik kishte paralajmëruar se takimi do të mbahej sot rreth orës 14:00.

Ju njoftojmë se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, do të marrë pjesë nesër (e enjte), në takimin që do mbahet në ndërtesën e qeverisë, së bashku me liderët e tjerë të koalicionit dhe kryeministrin Avdullah Hoti”, thuhej në njoftimin e AAK-së./21Media