Sot vranët, temperaturat deri 11 gradë

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës(IHMK) ka njoftuar se gjatë së premtes parashihet të mbajë mot me vranësira dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë celsius.

Po ashtu, do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button