Specialja cakton seancën e radhës ndaj Salih Mustafës

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Dhomat e Specializuara në Hagë kanë bërë të ditur se më 1 shkurt do të mbahet konferenca për ecurinë e çështjes për ish-eprorin e UÇK-së Salih Mustafën.

Konferenca për ecurinë e çështjes Mustafa është paraparë të fillojë në ora 11:00.

Salih Mustafa u arrestua në shtator të vitit të kaluar në Kosovë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në bazë të një fletarrestimi, urdhri për transferim dhe aktakuzës së konfirmuar, të lëshuara nga një gjykatës i procedurës paraprake i Dhomave të Specializuara të Kosovës.

Ai është deklaruar i pafajshëm në paraqitjen e tij të parë lidhur mbi akuzat për kinse krime lufte./kp