Sot është zhvilluar edhe një takimi i xhiros së 23-të të Vala Superligës së Kosovës në Futboll. Drenica e ka befasuar kampionin aktual Feronikelin të cilin e ka mundur në shtëpi me rezultat 3 me 1. Takimi i parë i kësaj xhiroje është zhvilluar të premten, Prishtina e ka mundur Ferizajn 1 me 0. Kurse katër ndeshjet tjera të xhiros zhvillohen të dielën, përballën:

Sot është zhvilluar edhe një takimi i xhiros së 23-të të Vala Superligës së Kosovës në Futboll. Drenica e ka befasuar kampionin aktual Feronikelin të cilin e ka mundur në shtëpi me rezultat 3 me 1. Takimi i parë i kësaj xhiroje është zhvilluar të premten, Prishtina e ka mundur Ferizajn 1 me 0. Kurse katër ndeshjet tjera të xhiros zhvillohen të dielën, përballën:

Trepça 89- Liria

Besa- Trepça

Gjilani- Hajvalia dhe

Llapi- Drita. Të gjitha takimet nisin në ora 15:00.

Ta  ndjekim kronikën nga përballja e sotme ndërmjet Feronikelit e Drenicës./21Media