Superliga: Prishtina mposhti Hajvalinë

Është zhvilluar takimi i parë i xhiros së 26-të të Superligës së Kosovës në Futboll, Hajvalia është mposhtur në terrën të vet nga Prishtina me rezultat 0 me 1. Dy ndeshje zhvillohën të shtunën, ciftet janë:

Trepca- Feronikeli dhe

Gjilani- Llapi.

Tri takimet tjera të kësaj xhiroje luhën të dielën, përballën:

Ferizaj- Drenica

Besa- Liria dhe

Drita- Trepça 89. Të gjitha takimet nisin në ora 15:00

Tani të ndjekim kronikën nga takimi I sotëm, Hajvalia- Prishtina./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button