Suspendohet ndeshja Brazil – Argjentinë

Është suspenduar ndeshja mes Brazilit dhe Argjentinës në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës. Ndeshja është shtyrë për shkak të katër lojtarëve argjentinas.
Sipas tyre, katër lojtarët që luajnë në Ligën Premier, dy nga Aston Villa dhe dy nga Tottenhami, nuk kishin ndjekur protokollin për masat anti-COVID.
Kjo detyroi zyrtarët brazilianë që takimi të ndërpritej, me lojtarët që ishin të pakënaqur me këtë vendim.
Pas konsultimit me zyrtarët e FIFA-s dhe gjyqtarin e ndeshjes, ndeshja mes Brazilit dhe Argjentinës është suspenduar.
Në vazhdim do të bëhet e ditur se kur do të zhvillohet takimin mes dy kombëtareve, derisa ka kritika të ashpra ndaj zyrtarëve brazilianë se përse nuk e ndaluan takimin para se të fillonte.
Back to top button