Të enjten nga ora 11:00, do të mbahet konferenca e radhës në lidhje mbi ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës(UÇK), Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit.

Prokurori i Specializuar i ngarkon ata me akuza për krime të pretenduara të luftës./21Media