Të mbijetuarit në gjendje stabile

Gjashtë pacientë janë në kirurgjinë plastike, 1 në traumatologji
Shtatë të mbijetuarit e aksidentit në autostradën bullgare janë në gjendje stabile dhe jashtë rrezikur për jetë. Të gjithë pacientët u janë nënshtruar disa operacioneve dhe deri të premten pritet të lirohen pacientët e parë, bëjnë të ditur mjekët e spitalit Pirogov në Sofje. (E pergaditi-Almedina ISMAJLI, TV21-SHKUP))./21Media

Back to top button