Të mërkurën dihet për fatin e Neymarit

Të mërkurën dihet për fatin e Neymarit

Ylli i gjigantit katalunas, Barcelonës, Neymar në ndeshjen ndaj Malagas, në të cilën Barcelona humbi me rezultat 2:0 u ndëshkua me karton të kuq.

Pas ndëshkimit, Neymarit nuk i mjaftoi vetëm kartoni, por pas ndëshkimit ai bëri edhe një gjest jo të hijshëm duke duartrokitur dhe kjo mund t’i kushtojë atij me më shumë se një ndeshje, që rrezikon të humbas edhe derbin me Realin.

Lidhur me këtë ngjarje, ditën e mërkurë komiteti disiplinor do të vendosë për Neymarin./21Media