Temperaturat të dielën deri në 24 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës(IHMK) ka njoftuar se dita e diele do të karakterizohet me mot të qëndrueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira të pakta rrëzë relievit malor.
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-24 gradë Celsius.
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes./21Media

Back to top button