Policia ka bërë të ditur se mbrëmë është arrestuar një burrë kosovar pasi që ka shtënë me armë në drejtim të një mashkulli tjetër.

”Nuk raportohet për të lënduar. Ne vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar katër gëzhoja të kalibrit 7.62 mm. Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një armë automatike”, është bërë e ditur në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari dërgohet në mbajtje./21Media