Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.3 shkallë të Rihteerit sot ka goditur Greqinë ndërsa lëkundjet janë ndier edhe në Kosovë dhe në disa pjesë të Shqipërisë.

Sipas uebfaqeve të specializuara për matjen e dridhjeve të tokës, tërmeti kishte epiqendrën në Tyrnavos.

Nuk ka raportime për dëmtime.