Tërmet në Kosovë, Maqedoni e Serbi

Në Maqedoni tërmet me magnitudë prej 4.2  shkallë të Rihterit

Sot në orët e hershme të mëngjesit, një tërmet me magnitudë prej 4 shkallë të Rihterit, e ka goditur Shkupin me epiqendër 10 km në thellësi të nëntokës.
Dridhja është ndjerë edhe në pjesë tjera të Maqedonisë, Kosovës dhe Serbisë./21Media

Back to top button