Tetë persona të prekur me Covid-19 vdiqën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, ndërsa u konfirmuan edhe 345 raste të reja me Covid-19.

Rastet e reja: Shkup-129, Kumanovë-21, Dibër-9, Shtip-12, Prilep-26, Tetovë-10, Strugë-8, Veles-13, Manastir-6, Ohër-23, Kavadarc-31, Gostivar-1, Gjevgjeli- 7, Strumicë-9, Kriva Pallankë-6, Radovish-5, Krushevë-4, Probishtip-1, Vinic-3, Dellçevë-2, Kratovë-1, Kërçovë-1, Resnjë-3 dhe Negotin-14.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit regjistroi 289 pacientë të shëruar nga Covid-19./21Media